Скасування книги обліку доходів і витрат, але…

Згідно п. 177.10 та п. 178.6 ПКУ фізичні особи-підприємці та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності.

Законом № 786 передбачено, що з 01.01.2021 фізичні особи-підприємці та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат за типовою формою. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет. Разом з тим норми щодо ведення обліку доходів і витрат у формі Книги, її порядку ведення Законом № 786 виключені з ПКУ.

— У новій типовій формі враховано наявність обов’язкових відомостей, визначених у статтях 177 і 178 ПКУ
У разі ведення обліку доходів і витрат в паперовому вигляді самозайнята особа буде зобов’язана виконувати записи розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. Внесення виправлень здійснюється шляхом створення нового запису, яка засвідчується підписом самозайнятої особи.

— У разі ведення обліку доходів і витрат в електронному вигляді самозайнята особа буде зобов’язана вести таку форму в форматі EXCEL, крім випадку ведення обліку доходів і витрат в електронній формі засобами електронного кабінету.