Помилки в назві посади можуть позбавити працівника пільгової пенсії – ПФУ

— У трудовій книжці, наказі про прийняття на роботу, за трудовим договором (контрактом), у штатному розкладі, у кадрових документах назва посади працівника повинна звучати однаково. Якщо виявлені розбіжності, то назву посади або професії необхідно увідповіднити з Класифікатора професій ДК 003: 2010.

— Це можна зробити без змін в організації виробництва і праці. Досить видати відповідний наказ та на його підставі внести зміни до штатного розпису, трудової книжки працівника, що займає цю посаду, посадової інструкції та доповнення до особового листка по обліку.

— Також вказують, що для призначення пенсії важливий саме страховий стаж працівника. Він формується шляхом сплати страхових внесків, незалежно від посади, яку займає працівник. Що стосується проблеми з пенсією, то це можливо в разі, коли працівник мав право на пільгове пенсійне забезпечення. Тоді прийняття на «неправильну посаду» позбавить його такого права. В цьому випадку однозначно потрібно виправляти назву посади в кадрових документах.