Чи можна сплатити ЄСВ готівкою через касу, а не з банківського рахунку?

ЄСВ, за загальним правилом, платять шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку або на єдиний рахунок.

Платники, які не мають банківського рахунку або не використовують єдиний рахунок, сплачують єдиний внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.

Однак нормами чинного законодавства не передбачено застосування відповідальності до ФОП, які при наявності банківського рахунку або єдиного рахунку сплачують єдиний внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.
— фізосіб-підприємців та незалежних професіоналів, які мають основне місце роботи, і за яких роботодавцем було сплачено ЄСВ в розмірі не менше мінімального;

— фізосіб-підприємців (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств, які не отримали дохід (прибуток) в звітному періоді;

— осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю;

— фізосіб-підприємців та осіб, які здійснюють незалежну професійну та іншу діяльність, які отримують пенсію за вислугу років.