Кому потрібна самоізоляція

По-перше, кому потрібна самоізоляція? До таких осіб належать ті, хто:

— чекають результатів тесту на COVID-19;
— близько контактували з особами, хворими на COVID-19;
— недавно повернулися з країн, де реєструється велика кількість випадків захворювання, та про які повідомляє МОЗ України.

Самоізоляція повинна тривати не менше 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції — подорожі, контакту з хворим тощо.

По-друге, на період перебування застрахованої особи в самоізоляції, обсервації, у тимчасових закладах охорони здоров’я (спеціалізованих госпіталях), в установах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з карантином для протидії COVID-19, крім хворих осіб, листок непрацездатності видає лікуючий лікар на строк, визначений законодавством і галузевими стандартами в сфері охорони здоров’я (п. 5.2 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян).

По-третє, особам, які перебувають в установах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується в розмірі 50% середньої зарплати (доходу) незалежно від страхового стажу, за винятком медичних працівників, яким допомогу по тимчасовій непрацездатності в таких випадках виплачують в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу (ч. 2 ст. 24 Закону № 1105).