Через три місяці стартує перехід на електронні трудові книжки

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 р № 1217-IX. вводить облік трудової діяльності працівників в електронній формі, використання цих відомостей для підтвердження наявного стажу роботи для укладення трудового договору, призначення пенсій тощо.

Також стане можливим автоматичне призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет особи на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

Відводиться п’ятирічний перехідний період, протягом якого до Державного реєстру внесуть відомості з паперових трудових книжок. Протягом цього часу буде застосовуватися як паперова трудова книжка, так і електронна форма вже наявних або внесених відомостей із зазначеного реєстру. Однак на вимогу працівника можуть вноситися записи про трудову діяльність в паперову трудову книжку.

Тепер в день звільнення роботодавець буде тільки видавати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення і проводити з ним остаточний розрахунок у встановлені терміни.

Основне місце роботи тепер буде визначатися за поданою заявою (до відкликання) та відомостями, які враховуються в реєстрі застрахованих осіб.

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.