Сумісники на підприємстві

Сумісництво — це форма вторинної зайнятості, коли працівник, окрім своєї основної, регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору, виконує іншу регулярно оплачувану роботу

За умовами сумісництва, працівник може виконувати роботу на тому ж підприємстві або у іншого роботодавця

Як оформити сумісників, аби все відбувалося у рамках закону?

1. На сумісників подають Повідомлення про прийом на роботу
У Повідомленні про приймання сумісника (внутрішнього або зовнішнього) в графі 4 має бути відмітка «2» — працівники без трудової книжки.
2. Сумісника можна прийняти на повний робочий час
Він нарівні з основними працівниками може працювати повний робочий день. Ідеально, якщо робочий час за основним місцем і за сумісництвом не перетинаються. Втім, зовнішній сумісник не зобов’язаний докладати про свій режим роботи на іншому підприємстві.
3. Посади за сумісництвом і за основним місцем роботи можуть співпадати
Два різні трудові договори. Час не перетинається. Усе в рамках закону.
4. Сумісники мають право на лікарняні
Рекомендуємо не допускати ситуацій, коли працівник за основним місцем роботи хворіє, а за сумісництвом працює (чи навпаки).
5. Не можна призначати сумісникові лікарняні за оригіналом лікарняного листа
Сумісникам призначають лікарняний на підставі копії лікарняного, що підписана керівником і надрукована (якщо є друк) за основним місцем роботи (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105).
7. По сумісниках треба дотримуватися вимоги про оплату праці не нижче мінзарплати
Вимогу ЄСВ з МЗП виконує роботодавець, в якого працівник працевлаштований за основним місцем роботи. Тому зовнішньому сумісникові ЄСВ платимо фактичного доходу.

Також читайте