Орендуєте нерухомість у фізичної особи? Як відобразити комунальні платежі в ф. № 1ДФ?

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати ПДФО з суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18%, визначену в ст. 167 ПКУ (пп. 168.1.1 ПКУ).

Податковий агент — орендар, у податковому розрахунку за ф. 1ДФ суму сплачених комунальних платежів за спожиті їм комунальні послуги, яка за договором оренди не включається в орендну плату і відшкодовується фізособі — орендодавцю, відображає як дохід, отриманий у вигляді додаткового блага під ознакою “126”.