Частина 1 У державному центрі зайнятості назвали 5 ньюансів дистанційної роботи
На думку фіскалів, фізособи – підприємці – платники єдиного податку, які не отримували протягом звітного періоду доходи і не мають об’єктів оподаткування, які підлягають декларуванню, не зобов’язані подавати податкову декларацію платника ЄП – фізособи – підприємця.
⠀
Державний центр зайнятості нагадує про ключові особливості роботи поза приміщенням роботодавця.
⠀
1. Обов’язковість укладення трудового договору про надомну (дистанційну) роботу в письмовій формі.
⠀
Трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов’язковим при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу (п. 6-1 ч. 1 ст. 24 КЗпП). На час загрози поширення епідемії умова при дистанційній (надомній) роботі і гнучкому режимі робочого часу може встановлюватися в наказі (розпорядженні) власника або уповноваженого ним органу без обов’язкового укладення в письмовій формі трудового договору про дистанційну (надомну) роботу.
⠀
2. Рівність надомних (дистанційних) працівників з працівниками, які виконують роботу в приміщенні роботодавця.
⠀
Виконання дистанційної (надомної) роботи не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. При цьому, якщо працівник і роботодавець письмово не домовляться про інше, дистанційна (надомна) робота передбачає оплату праці в повному обсязі і в строки, визначені наявним трудовим договором (ст. 60 КЗпП).
⠀
3. Особливості обліку робочого часу надомних (дистанційних) працівників.
⠀
При дистанційній (надомній) роботі працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, на них не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку, якщо інше не передбачено в трудовому договорі. При цьому загальна тривалість робочого часу не може перевищувати норм, передбачених статтями 50 і 51 КЗпП.